Skup metali kolorowych

Skup metali kolorowych ma duże znaczenie ze względu na ochronę środowiska i pozwala efektywnie korzystać z zasobów naturalnych. Dzięki efektywnemu recyklingowi można zredukować ilość odpadów składowanych na wysypiskach i zaoszczędzić energię potrzebną do wydobycia nowych surowców. Ponowne przetwarzanie wcześniej wykorzystanych stopów oznacza także znaczne oszczędności! Jakie są ceny złomu metali kolorowych na skupie? Przygotowaliśmy dla Ciebie wiele cennych informacji!

Skup metali kolorowych

Skup metali kolorowych ma duże znaczenie ze względu na ochronę środowiska i pozwala efektywnie korzystać z zasobów naturalnych. Dzięki efektywnemu recyklingowi można zredukować ilość odpadów składowanych na wysypiskach i zaoszczędzić energię potrzebną do wydobycia nowych surowców. Ponowne przetwarzanie wcześniej wykorzystanych stopów oznacza także znaczne oszczędności! Jakie są ceny złomu metali kolorowych na skupie? Przygotowaliśmy dla Ciebie wiele cennych informacji!

Czym są metale kolorowe? Poznaj najpopularniejsze przykłady

Metale kolorowe to surowce o barwie innej niż większość metali. Do tej grupy zaliczają się metale oraz stopy, które nie zawierają w sobie żelaza i właśnie stąd wzięła się ich techniczna nazwa, czyli metale nieżelazne. Wyróżniają się estetycznym wyglądem i mają połyskującą powierzchnię, dzięki czemu łatwo odróżnić je od innych materiałów. Ich cechą charakterystyczną jest dobre przewodnictwo cieplne. Ze względu na duże zróżnicowanie pod kątem właściwości fizycznych, chemicznych i mechanicznych znajdują zastosowanie w różnych branżach przemysłowych i technologicznych. Wykonuje się z nich np. kable, puszki, nakrętki, rury, czy chłodnice.

Kolorowe metale przybierają różne, charakterystyczne odcienie, które bez trudności można dostrzec gołym okiem – jest to cecha je wyróżniająca. Barwy metali kolorowych mogą ulegać zmianie w zależności od warunków chemicznych i fizycznych, tj.:

 • temperatura otoczenia,
 • poziom wilgotności,
 • ekspozycja na działanie światła,
 • reakcje chemiczne.

Doskonałym przykładem metalu kolorowego jest cyna. Jej naturalnym kolorem jest srebrzysta biel. Wykorzystuje się ją przede wszystkim do stopów lutowniczych. Ponadto cynę stosuje się w procesie cynowania, wykorzystując w ten sposób jej właściwości antykorozyjne.

Następnym metalem zaliczanym do kategorii kolorowych jest tytan, który ma kolor srebrzystoszary, ale pod wpływem działania wysokiej temperatury może stać się niebieski. Odcień srebrzystobiały ma również nikiel – może zmienić odcień na lekko żółty. 

Przykładem stopów nieżelaznych jest brąz (stop miedzi i cyny), który wykorzystywany jest do produkcji złączek rur, stosuje się go również w instalacjach gazowych oraz wodnych. Brąz doskonale sprawdza się także w odlewaniu fragmentów maszyn czy dzwonów. Materiał ten charakteryzuje się dużą wytrzymałością oraz odpornością na korozję. Wyróżnia się różne rodzaje brązu w zależności od tego, jakie dodatkowe metale znajdą się w jego składzie. Do najpopularniejszych rodzajów należą brąz berylowy, aluminiowy oraz krzemowy.

Jak przetwarzane są metale kolorowe?

Skup metali kolorowych to jeden z istotnych etapów procesu recyklingu. Celem jest odzyskanie i ponowne wykorzystanie metalowych odpadów, pochodzących z gospodarstw domowych, przemysłu oraz elektroniki. Kolejnym etapem jest sortowanie i segregowanie według rodzaju i koloru. Proces ten może odbywać się manualnie lub z wykorzystaniem zaawansowanych technologii i urządzeń, które automatycznie rozpoznają i separują różne rodzaje metali. 

Po dokładnym podziale odpady są poddawane procesowi rozdrabniania, który ma na celu zredukowanie ich wielkości, a w efekcie ułatwienie dalszych procesów obróbki. Po wyodrębnieniu i oczyszczeniu, metale kolorowe są poddawane procesowi topienia i przetapiania. W wysokiej temperaturze możliwe jest przekształcenie metali w formę płynną, co ułatwia ich dalsze przetwarzanie. Przetopione metale kolorowe są gotowe do odzysku i ponownego wykorzystania. Mogą być zastosowane jako surowiec do produkcji nowych wyrobów z metalu.

Jakie produkty przyjmuje skup złomu kolorowego?

Recykling metali kolorowych ma duże znaczenie ze względu na możliwość ponownego wykorzystania materiałów w czasie, kiedy zapotrzebowanie na produkty wykonane z metalu wzrasta. Złom metali kolorowych pozwala ponownie wprowadzić je do obiegu gospodarczego. Takim rozwiązaniem interesują się przede wszystkim osoby, którym dobro naszej planety nie jest obojętne. Inni natomiast decydują się na taki krok ze względów ekonomicznych (dotyczy to szczególnie przedsiębiorstw, gdzie generowana jest duża ilość odpadów). Jeśli uda się znaleźć partnera, który oferuje atrakcyjne ceny złomu kolorowego, można w prosty sposób poprawić sytuację finansową swojej firmy! Gdzie szukać zaufanego partnera do współpracy?

Stellmet to firma oferująca korzystne ceny złomu metali kolorowych. Stawiamy na nieustanny rozwój i wdrażamy nowe rozwiązania technologiczne. Skutkiem podejmowanych przez nas działań jest jeszcze bardziej efektywny odzysk metali z dostarczanego do nas złomu. Dysponujemy nowoczesnymi urządzeniami służącymi do badania składu stopowego, co pozwala na dokładną i sprawną analizę skupowanych metali. Jako cenną informację należy potraktować fakt, że klient nie musi przeprowadzać selekcji posiadanego złomu metali kolorowych, ponieważ tym zadaniem zajmujemy się w Stellmet! Przyjmujemy surowce w czystej postaci oraz elementy złożone z różnych stopów, tj.:

 • narzędzia,
 • naczynia,
 • sztućce,
 • zgary.

Metale kolorowe mogą być obecne również w maszynach rolniczych, samochodach oraz artykułach gospodarstwa domowego.

Skup złomu kolorowego – dlaczego warto sprzedać odpady?

Odzysk i ponowne wykorzystanie metali kolorowych pozwala:

 • ograniczyć szkodliwość dla środowiska naturalnego,
 • zaoszczędzić surowce naturalne,
 • zredukować ilość generowanych odpadów.

Istotnym skutkiem intensywnej eksploatacji złóż jest nieustanne zmniejszanie się naturalnych zasobów metali kolorowych. Podobnie jak w przypadku innych surowców, tak i tutaj, obniżona dostępność bezpośrednio przekłada się na wzrost kosztów wydobycia, a następnie dystrybucji. To główny powód, dla którego skup złomu kolorowego cieszy się coraz większą popularnością, a grono naszych klientów nieustannie się poszerza. To dla nas bardzo pozytywna informacja, ponieważ oznacza, że szerzenie wiedzy wśród odbiorców naszych usług i potencjalnych klientów przynosi efekty!

Zamiast wyrzucać niepotrzebne elementy, można sprzedać je na skupie. Korzyścią płynącą z takiego rozwiązania jest możliwość poprawy domowego lub firmowego budżetu (warto jednak poświęcić chwilę na wyszukanie skupu oferującego atrakcyjne ceny). Odpady, które nie nadają się już do użytku lub są nam po prostu niepotrzebne, musielibyśmy magazynować, co szczególnie w przypadku dużych firm i znacznej ilości złomu mogłoby generować kolejne koszty. Podejmując współpracę ze skupem, możesz w łatwy sposób pozbyć się złomu, a także w pewnym stopniu przyczynić się do poprawy stanu środowiska naturalnego.

Od czego zależą ceny metali kolorowych?

Nie ulega wątpliwości, że rynek jest bardzo zmienny, a ceny skupu metali kolorowych podlegają częstym modyfikacjom. Ceny metali kolorowych uzależnione są od rodzaju materiału, jaki zamierzasz sprzedać. Na wahania stawek wpływa skład i wyniki przeprowadzonej analizy. Zdecydowanie najcenniejsze są metale o wysokiej jakości i czystości, ponieważ są bardziej wartościowe i łatwiejsze do przetworzenia. Liczy się także przydatność konkretnego surowca. Zazwyczaj korzystniejsze warunki cenowe proponowane są także klientom, którzy dysponują większą ilością złomu, jednak kwestia ta zawsze ustalana jest indywidualnie. Zdecydowanie najbardziej opłacalnym metalem jest cyna, a następna w kolejności jest miedź. W grupie najtańszych surowców znalazło się aluminium.

Oczywiste jest, że skup złomu metali kolorowych ustala ceny na podstawie stawek na rynkach światowych. Wraz ze wzrostem na rynku globalnym rosną również ceny w skupach. Znaczenie ma także aktualna sytuacja na rynku lokalnym. Jeżeli dane metale kolorowe są trudno dostępne, skup może zaoferować atrakcyjniejsze ceny. Celem tego jest zachęcenie potencjalnych dostawców i zyskanie deficytowego surowca. Nie bez znaczenia pozostaje także wewnętrzna polityka firmy oraz konkretne regulacje, np. rządowe wytyczne, wymogi prawne, ograniczenia handlowe, a także szczegółowe przepisy bezpośrednio dotyczące skupów metali. Ostateczna cena zależeć będzie także od wyniku negocjacji pomiędzy właścicielem lub pracownikiem skupu a klientem, jednak kluczowe są wyżej wymienione kwestie.

Aktualny cennik złomu kolorowego

Cennik metali kolorowych jest dostępny na naszej stronie internetowej i regularnie aktualizowany. Jednocześnie zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby i firmy zainteresowane współpracą. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie! Jeśli w zaprezentowanej ofercie nie udało Ci się znaleźć interesującej propozycji, zadzwoń lub napisz, a my odpowiemy na Twoje pytania! Chętnie podamy szczegóły dotyczące zasad wyceny materiałów. Jeśli ciekawi Cię cena metali kolorowych nieujętych w cenniku, również zachęcamy do kontaktu – przedstawimy Ci szczegółowe informacje. Dodajmy, że cennik złomu kolorowego umieszczony w jednej z zakładek strony Stellmet jest poglądowy, a widoczne ceny dotyczą ilości hurtowych.

W Stellmet stawiamy na obustronną satysfakcję. Ważny jest dla nas zysk oraz podejmowanie działań dla zrównoważonego rozwoju. Dlatego cieszy nas fakt, że skup złomu metali kolorowych cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Oznacza to, że świadomość zgłaszających się do nas klientów wzrasta! Wspólnie możemy przyczynić się do poprawy stanu środowiska naturalnego, a jednocześnie odnosić korzyści finansowe.

Mamy świadomość, że na Twoją satysfakcję wpływa nie tylko jakość oferowanych usług, ale także cena złomu kolorowego. Dlatego naszym klientom oferujemy konkurencyjne i atrakcyjne stawki. Chcemy zapewnić Ci najlepszą obsługę, zajmiemy się kompleksowo odbiorem złomu (na terenie całej Polski) – dysponujemy własnymi środkami transportu, sporządzamy umowy na miejscu u klienta oraz przygotowujemy niezbędną dokumentację.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem