Skup Wolframu

Wolfram należy do jednych z bardziej pożądanych metali. Jego niebywałą zaletą jest wysoka temperatura topnienia, co pozwala na wykorzystanie go w wielu gałęziach przemysłu, np. w branżach zbrojeniowej i motoryzacyjnej. Ponieważ naturalne zasoby tego pierwiastka systematycznie maleją, coraz więcej firm sięga po surowiec z rynku wtórnego. Na popularności zyskują też punkty oferujące skup wolframu. Oddając wolfram na skup, możesz naprawdę wiele zyskać - sprawdź, skąd pozyskuje się wolfram i dlaczego warto oddać go na skup.
Skup Wolframu

Skup wolframu – na czym polega działalność?

Prowadzony przez nas skup wolframu wyróżnia się profesjonalną obsługą. Do każdego Klienta podchodzimy z należytym szacunkiem, a indywidualnie dostosowana oferta pozwala nam na nawiązanie długotrwałych relacji. Gwarantujemy pełną transparentność. Współpracujemy zarówno z firmami, jak i osobami fizycznymi. Nasz skup wolframu wyróżnia atrakcyjna cena uzależniona od jakości czystego surowca w stopie. Aby szybko poznać wartość dostarczonego materiału, korzystamy z dedykowanych w tym celu narzędzi, np. spektrometru. Zapewniamy  odbiór złomu własnymi środkami transportu z dowolnego miejsca w Polsce.

Charakterystyka wolframu

Wolfram jest pierwiastkiem należącym do grupy metali przejściowych. Surowiec w czystej postaci ma kolor srebrzystobiały. Zanieczyszczony (niewielkimi domieszkami węgla), techniczny wolfram ma barwę stalowoszarą, a do jego charakterystycznych cech należy kruchość i twardość. Pierwiastek odznacza się również najwyższą (spośród wszystkich metali) temperaturą topnienia, która oscyluje w granicach 3410–3422 st. C. W warunkach naturalnych produkt ten nie występuje w stanie wolnym – jest częścią składową rud innych metali. Ponadto materiał doskonale przewodzi ciepło. Może być także wykorzystywany jako dodatek stopowy do wysokogatunkowej stali.

Skąd pozyskiwać wolfram na skup?

Z pierwiastka wytwarza się m.in. lampy elektronowe i rentgenowskie oraz klasyczne żarówki. Metal występuje również w łożyskach i wygładzarkach. Węgliki wolframu wykorzystuje się natomiast do otrzymania wierteł, noży tokarskich i innych narzędzi szybkotnących przeznaczonych do obróbki skrawaniem. Oddawanie przedmiotów na skup złomu wolframu ma ogromne znaczenie, ponieważ złóż jest coraz mniej, a dodatkowo nie są one rozlokowane równomiernie (największe zasoby mieszczą się w Chinach).

Skup wolframu a ekologia

Wydobywanie pierwiastka z naturalnych źródeł wiąże się z generowaniem zanieczyszczeń dostających się do atmosfery. Na uwagę zasługuje także fakt, że nieposegregowane i nieodpowiednio składowane materiały mogą negatywnie wpłynąć na stan naszej planety. Skup złomu wolframu jest więc bardzo pożądany, zwłaszcza że metal wykorzystuje się w wielu sektorach. Recykling odpadów stanowi najlepszy sposób na pozyskanie tego materiału. Warto dodać, że osoby zajmujące się wyodrębnianiem surowca z różnych przedmiotów muszą przestrzegać ściśle określonych procedur, co sprawia, że przetwarzanie odpadów dostarczanych na skup wolframu, jest bezpieczne i ekologiczne.

Cena wolframu na skupie

Naszą specjalnością jest skup wolframu. Cena tego pierwiastka uzależniona jest od rodzaju złomu i ilości czystego pierwiastka w przekazanych materiałach. Stawki za kilogram wynoszą nawet kilkadziesiąt złotych. Najtańsze są wióra wolframu. Więcej można uzyskać za wolfram pod postacią cienkich drutów, włosów. Z kolei najdroższe są wałki, blachy i pręty. Zapraszamy do nawiązania współpracy . Zapewniamy szybką wycenę i płatności w formie gotówkowej.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem