Skup palladu

Pallad jest obecnie jednym z najdroższych metali na świecie. Jest to rzadko spotykany pierwiastek, który dodatkowo wydobywa się tylko w kilku rejonach na kuli ziemskiej. Na jego cenę ma wpływ wysoki popyt, a niska podaż. Pallad jest aktualnie droższy niż złoto czy platyna. Sprawdź, w jakich przedmiotach można go znaleźć i dlaczego warto oddać złom palladu na skup.
Skup palladu

Skup palladu - na czym polega nasza działalność?

Mamy wieloletnie doświadczenie w skupie złomu palladu. Nasza działalność polega na skupie elementów, w których znajduje się pallad. To, w dalszym procesie, daje możliwość odzyskania tego rzadkiego pierwiastka. Recykling palladu pozwala na ponowne wykorzystanie tego cennego surowca bez większych strat. Dysponujemy urządzeniami do dokładnej analizy chemicznej poszczególnych elementów złomu, dzięki czemu oferujemy usługi na najwyższym poziomie. Działamy szybko i precyzyjnie. Dodatkowo posiadamy odpowiednie zaplecze, aby móc odbierać złom palladu bezpośrednio od Klienta. Chcesz oddać pallad na skup? Skontaktuj się z nami.

Charakterystyka palladu

Pallad to pierwiastek z grupy platynowców, który został odkryty w 1803 roku przez brytyjskiego chemika Williama Hyda Wollastona. Pallad w czystej postaci jest lśniący, srebrzystoszary, kowalny i ciągliwy. Rozpuszcza się pod wpływem działania silnych kwasów i zasad. Ponadto silnie absorbuje wodór w stanie gazowym. Nazwa tego pierwiastka (z łac. palladium) została nadana na cześć Pallas - Ateny, greckiej bogini wojny, sztuki i mądrości. Największe złoża palladu znajdują się na terenie Rosji oraz Republiki Południowej Afryki. Niewielkie ilości dostępne są także na terytorium USA i Kanady. Szacuje się, że większość naturalnie występujących złóż jest już na wyczerpaniu, dlatego z każdym rokiem wzrasta znaczenie recyklingu, a jego pierwszym etapem jest skup palladu.

Skąd pozyskiwać pallad na skup?

Pallad jest częścią wielu różnych przedmiotów, które możemy znaleźć w swoim najbliższym otoczeniu. Warto przejrzeć nieużywane, zepsute sprzęty w swoim domu lub w firmie i oddać złom na skup. Pallad znajduje się w katalizatorach samochodowych. Ponadto na szeroką skalę jest wykorzystywany w elektronice do produkcji układów scalonych, elektrod i kondensatorów. Dodatkowo występuje w narzędziach medycznych. Pallad wykorzystuje się także w jubilerstwie do odbarwiania złota w produkcji tzw. "białego złota”.

Skup palladu a ekologia

Skup palladu ma ogromny wpływ na stan środowiska naturalnego i ekologię. Po pierwsze naturalne nieodnawialne złoża są na wyczerpaniu, dlatego, aby nie zabrakło tego cennego pierwiastka, konieczny jest jego recykling, a po drugie wydobywanie metali wiąże się z emisją niebezpiecznych gazów, zużyciem ogromnych ilości energii i zanieczyszczeniem środowiska. Oddawanie złomu na skup to także krok do zmniejszenia ilości zalegających śmieci na wysypiskach poprzez ponowne ich wykorzystanie. To w obecnych czasach konsumpcjonizmu i produkcji setek ton śmieci rocznie jest niewątpliwie bardzo ważne.

Może Cię zainteresować również:

Cena palladu na skupie

Jak wspominaliśmy, pallad jest aktualnie jednym z czterech najdroższych metali na świecie. Jego cena na skupie przebija dotychczas najcenniejsze złoto czy platynę. Oddawanie złomu palladu na skup to więc nie tylko krok do dbałości o środowisko naturalne, ale także możliwość pozyskania dodatkowych funduszy. Cena za 1 gram wynosi nawet do 150 zł. W celu poznania aktualnych cen tego pierwiastka prosimy o kontakt. Udzielimy wszystkich najważniejszych informacji.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem