Skup węglików spiekanych

Węglik spiekany - wyroby metalurgii proszków, bazą jest węglik wolframu WCx - środkiem spajającym najczęściej Co, możliwe są też inne dodatki jak np. Tytan, Nikiel.

Skup węglików spiekanych

Skup węglika spiekanego

Węglik spiekany to materiał powszechnie występujący w różnych branżach - wykorzystywany jest do produkcji specjalistycznych maszyn, części i narzędzi. Jeśli posiadasz złom węglika spiekanego, nie musisz dłużej go przechowywać. Zapraszamy do naszego skupu - razem ustalimy atrakcyjne warunki transakcji. Pozbądź się zalegającego złomu i zyskaj dodatkowe oszczędności.

Czym jest węglik spiekany?

Węglik spiekany to materiał narzędziowy, który otrzymuje się metodą metalurgii proszkowej z węglików metali. Bazą jest węglik wolframu WCx - środkiem spajającym najczęściej Co, możliwe są też inne dodatki jak np. tytan lub nikiel. Do wytwarzania węglików spiekanych można także wykorzystać tantal, niob, chrom lub cyrkon.

Właściwości węglików spiekanych

Wyroby z węglika spiekanego powstają w procesie spiekana proszków metali w wysokich temperaturach pod wysokim ciśnieniem. Węgliki spiekane posiadają wysoką twardość (ok. 1000 HR) - właściwość ta wykorzystywana jest do wytwarzania narzędzi służących do obróbki innych metali. Węgliki spiekane posiadają odporność na odkształcenia w podwyższonych temperaturach spowodowanych tarciem. Wytrzymują temperatury do ok. 800°C.Węgliki spiekane wyróżniają się najlepszymi właściwościami skrawnymi. Nie mają porównania z innymi typami stali narzędziowej. Właściwości węglików znacznie przewyższają nawet stal szybkotnącą. Twardość węglików spiekanych można porównać z twardością diamentu, przy czym jednocześnie jest to materiał stosunkowo kruchy, dlatego wykonuje się z niego niewielkie elementy takie jak ostrza narzędzi skrawających.

Skup węglika spiekanego w jakich wyrobach go znajdziemy?

Skup węglika może odbywać się w różnych formach, najczęściej spotkane to:
- płytki wieloostrzowe (różnych kształtów i wymiarów) do noży wymiennych;
- obecnie większość produktów posiada pokrycia z tlenków oraz azotków metali dodatkowo chroniących powierzchnie płytki;
- frezy, monolityczne, jak również coraz częściej spotykane końcówki w postaci dokręconej wkładki;
- wiertła;
- wkładki do ciągadeł (ciągadła - zarówno do drutu jak i rur);
- walce do drutu, (tu najczęściej można spotkać węglik spiekany z dodatkiem Ni);
- wkładki do matryc;
- matryce (do wyciskania);
- płytki wlutowywane do noży;
- kulki, groty wlutowywane do głowic wiertniczych.
Oprócz wymienionych węglik występuje w postaci proszków i szlamów pochodzących z produkcji narzędzi jak i z ich regeneracji czy ostrzenia.

Skup węglika z dojazdem do kontrahenta

Jeżeli posiadasz na sprzedaż narzędzia, urządzenia czy inne elementy, które zawierają węglik spiekany, skontaktuj się z nami. Nie musisz oddawać złomu na nasz skup osobiście. Umów się z nami, a my przyjedziemy, wycenimy i odbierzemy od Ciebie wszystkie element wykonane z węglika. Jeżeli nie jesteś pewien, czy w danym materiał to węglik spiekany wyślij zdjęcie lub zadzwoń- postaramy się pomóc.

Cena węglika spiekanego

Cena węglika spiekanego uzależniona jest od aktualnej sytuacji ekonomicznej na rynku, od notowań giełdowych oraz od jego gatunku. Węgliki innych metali, które wchodzą w skład węglika spiekanego, przekładają się bezpośrednio na wartość surowca. Jeżeli chcesz poznać aktualny cennik, skontaktuj się z nami.

Może Cię zainteresować również:

Skup węglika spiekanego - dlaczego jest potrzebny?

Sytuacja w branży wydobywczej nie jest dobra. Złoża metali zaczynają się kurczyć, a przemysł cały czas się rozwija. Jedynym słusznym rozwiązaniem jest skup, a następnie recykling węglików spiekanych. Dzięki temu dbamy o środowisko. Segregujemy i ponownie wykorzystujemy zalegające śmieci czy chronimy środowisko przed zużyciem energii i emisją gazów, które wydzielają się podczas wydobywania metali z kopalni.

Skup węglika – napisz do nas

Interesuje Cię skup węglika spiekanego i poszukujesz kontrahenta, który rzetelnie wyceni materiał oraz zapewni pełen profesjonalizm na każdym etapie procesu sprzedaży? Firma Stellmet oferuje kompleksowe usługi związane ze skupem węglika. Mamy kilkuletnie doświadczenie w tym zakresie i do tej pory współpracowaliśmy zarówno z polskimi, jak i zagranicznymi klientami. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych kontrahentów i dysponujemy specjalistyczną aparaturą, która precyzyjnie i rzetelnie weryfikuje węgliki spiekane pod względem składu.

W naszej ofercie, jesteśmy nastawieni na skup węglika spiekanego z różnymi dodatkami. Skupujemy przede wszystkim złom węglika spiekanego z lutem, niklem oraz z miedzią.

Skup węglików spiekanych - podstawowe informacje

Węglik spiekany jest powszechnie wykorzystywanym materiałem znajdującym zastosowanie w wielu branżach technologicznych. Z tego powodu cieszy się on bardzo dużą popularnością. Produkty wykonane z węglików spiekanych charakteryzują się niezwykle wysoką twardością, co umożliwia pracowanie nimi nawet w bardzo wymagających warunkach. Ich wartość sprawią, że są powszechnie poddawane recyklingowi. Czym dokładnie są węgliki spiekane? Otrzymuje się je metodą metalurgii proszkowej. Są to materiały wykonane w większości z węglików metali trudno topliwych. Tego rodzaju metale to między innymi wolfram, tytan, tantal, niob, molibden albo chrom. W gotowej formie najczęściej wykorzystuje się go do produkcji narzędzi. Z pewnością znajdziesz w swoim warsztacie wiertła, frezy i inne wykonane właśnie z tego surowca. Prowadzimy skup węglików spiekanych przede wszystkim z powodu zawartego w stopie wolframu. Dzięki powstawaniu w procesie spiekania proszków i hartowaniu w wysokich temperaturach i ciśnieniu, finalne produkty wykonane z tego surowca służą zazwyczaj do obrabiania innych metali poprzez skrawanie. Niektórzy porównują twardość węglików spiekanych do twardości diamentu. Ich możliwości tnące przewyższają nawet stal szybkotnącą. Nawet po poddaniu długotrwałej pracy w ekstremalnych, wymagających warunkach, są bardzo odporne na wszelkiego rodzaju odkształcenia. Jeżeli posiadasz jakiekolwiek narzędzia wykonane w całości lub w części z węglików spiekanych i chcesz się ich pozbyć, to chętnie je zakupimy. Zachęcamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta w celu ustalenia szczegółów.

Węglik spiekany złom - gdzie możesz go znaleźć?

Ten rodzaj surowca wykorzystuje się przede wszystkim w narzędziach skrawających, takich jak noże tokarskie, wiertła oraz frezy. Jeżeli posiadasz tego typu narzędzia i chcesz się ich pozbyć, to nasz skup węglików spiekanych będzie do tego idealnym miejscem. Oprócz wyżej wymienionych węgliki można spotkać także w oczkach przeciągarek, głowicach wiertniczych, wiertłach stomatologicznych, kłach tokarskich, matrycach do wyciskania, płytkach wlutowanych do noży, kulkach i grotach wlutowanych do głowic wiertniczych, a także i w ciągadłach. Jeżeli jesteś zainteresowany sprzedażą złomu węglika spiekanego, to zapraszamy do współpracy. Niezależnie od tego czy występujesz jako osoba fizyczna, czy reprezentujesz firmę, chętnie ustalimy z Tobą warunki. Staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwań naszych klientów i na pierwszym miejscu stawiamy ich satysfakcję! Dlatego nie tylko dokonamy transakcji za pomocą najwygodniejszej dla Ciebie metody płatności, ale także sami zorganizujemy odbiór Twojego złomu z pomocą naszych własnych środków transportu z dowolnego miejsca w Polsce.

Węglik spiekany - skup na dogodnych warunkach

Nasza działalność jest wielowymiarowa. Skup węglika spiekanego, podobnie jak w przypadku pozostałych metali, ma bardzo dobry wpływ na środowisko. Poprzez ponowne wykorzystywanie tego materiału i poddawanie go recyklingowi, ograniczamy eksploatacje naturalnych złoży metali, a także ograniczamy ilość powstających odpadów. Z tego powodu, zamiast wyrzucać zużyte narzędzia i materiały, skontaktuj się z nami, by dać im drugie życie. To rozwiązanie ma dla Ciebie same plusy. Nie tylko pozbędziesz się zalegającego złomu, ale także będziesz mógł na nim zarobić. W naszym skupie złomu stawiamy na nowoczesne technologie, również w kwestiach urządzeń analizujących. Dzięki temu będziemy mogli bardzo precyzyjnie określić skład oddawanych przez Ciebie metali i zapłacić za nie uczciwe oraz atrakcyjne ceny. Szczególnie cenimy węglik spiekany z dodatkami lutu, niklu czy miedzi. Nie czekaj dłużej i skorzystaj z tej okazji jak najprędzej. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat materiałów, które są przez nas skupowane, a także warunków, na jakich przyjmiemy Twój złom, to skontaktuj się z nami. Nasi doradcy chętnie udzielą odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania. Z pewnością uda nam się ustalić satysfakcjonujące dla obu stron warunki współpracy.

Węglik spiekany - cena za kilogram

W przypadku skupu węglika spiekanego, podobnie jak i pozostałych materiałów, ceny skupu bywają bardzo zmienne. Na naszej stronie możesz zapoznać się z poglądowym cennikiem, jednakże ostateczna kwota, jaką możesz uzyskać na transakcji, jest zależna od wielu czynników. Należą do nich między innymi gatunek danego węglika, a także obecność innych metali w jego składzie. Nie bez znaczenia pozostają także aktualne notowania giełdowe oraz sytuacja gospodarcza. Ostateczną kwotę, którą otrzymasz, będziemy w stanie określić po kontakcie i analizie sprzedawanego materiału. Do każdej transakcji podchodzimy indywidualnie i uczciwie, a satysfakcja naszych kontrahentów jest dla nas bardzo ważna. Dlatego z pewnością w naszym skupie sprzedasz swój węglik spiekany w cenie, która Cię usatysfakcjonuje.


Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem