Skup stali szybkotnących

Grupa stali HSS - to stal stopowa z wysoką zawartością pierwiastków takich jak W, Mo, V, Co; podnoszących twardość, wytrzymałość, a zarazem niezwiększających stopnia kruchości (dodatek Ni do stali podnosi kruchość).

Skup stali szybkotnących

Stal szybkotnąca – skup HSS

Wraz z wynalezieniem stopu stali szybkotnącej możliwa stała się sprawna i precyzyjna obróbka skrawaniem innych metali. Stal HSS jest szeroko wykorzystywana do produkcji różnego typu narzędzi. Masz zalegający złom stali szybkotnącej i chcesz się go pozbyć, a przy tym zarobić? Zgłoś się do nas - oferujemy korzystne warunki każdej transakcji.

Stal HSS - czym jest i jaka jest jej charakterystyka?

Stal HSS (ang. High Speed Steel) to stal z grupy stopowych stali narzędziowych. Stal szybkotnąca to stop żelaza i dodatków stopowych: chromu (od 3,5% do 5%), molibdenu (od 1% do 11%), wolframu (od 1% do 21%), wanadu (od 1% do 5%) oraz kobaltu (od 4% do 13%). Cechą charakterystyczną stali szybkotnącej jest jej wysoka twardość, odporność na zużycie oraz działanie wysokiej temperatury do nawet 600 stopni Celsjusza.

Stal szybkotnąca – gatunki

Do gatunków występujących w grupie stali szybkotnących zaliczyć należy:
- Stal HSS SW7M (obecnie najpopularniejsza, najbardziej uniwersalna) z niej wykonuje się narzędzia skrawające tj. wiertła, noże tokarskie, frezy tarczowe, frezy piłkowe.
- Stal HSS SW18 występuje np. we frezach modułowych, walcowych, walcowo-czołowych.
- Stal HSS SK5M (stosowana coraz częściej w obróbce stali nierdzewnych, kwasoodpornych), przykładem mogą być gwintowniki, frezy palcowe.
- Stal HSS SW9 i SW12c (wychodząca z użycia) najczęściej występującymi narzędziami z produkcji tej stali są; frezy modułowe składane, wiertła.

Oprócz powyższych występuje wiele innych gatunków stali szybkotnących, przykładowe zastosowanie podane powyżej jest tylko zobrazowaniem możliwości wykorzystania tych stali, nie może być jednak traktowane dosłownie.

Skup HSS – cena złomu stali szybkotnącej

Cena skupu stali szybkotnącej uzależniona jest od gatunku HSS oraz od ilości złomu oddawanego na sprzedaż. Różne gatunki HSS mają różną zawartość dodatków stopowych, co bezpośrednio przekłada się na wartość złomu. Najtańszym gatunkiem stali szybkotnącej jest stal SW9, a jednym z najdroższych SW18. Aby poznać aktualne ceny skupu złomu, prosimy o kontakt.

Może Cię zainteresować również:

Skup HSS a wpływ na środowisko

Oddając na skup złom stali szybkotnącej, w realny sposób przyczyniasz się do poprawy stanu środowiska naturalnego. Stal HSS można w pełni odzyskiwać w procesie recyklingu i wykorzystać do produkcji narzędzi skrawających. Ponowne przetwarzanie narzędzi i elementów, to możliwość wykorzystania zalegających i niepotrzebnych śmieci, które mamy w domach, w warsztatach czy w firmach. Dodatkowo przetopienie HSS eliminuje potrzebę wytwarzania nowych stopów stali. Metale do produkcji HSS wydobywane są z kopalni, których złoża powoli zaczynają się wyczerpywać. Ponadto sam proces wydobywczy wiąże się z emisją szkodliwych gazów i zużyciem ogromnych ilości energii. Sprzedając złom stali HSS na skup, dbasz o środowisko.

Skup stali szybkotnących - Stellmet

Posiadasz złom, którego potrzebujesz się pozbyć? Chcesz załatwić formalności na wygodnych i korzystnych dla siebie warunkach? Najlepszym wyborem, na jaki możesz się zdecydować, jest podjęcie współpracy z naszą firmą. Stellmet ma ogromne doświadczenie oraz wiedzę branżową, dlatego będziemy w stanie fachowo ocenić Twoje materiały i zaoferować za nie najatrakcyjniejszą cenę. Nie musisz wierzyć naszym słowom, zapoznaj się z ocenami pozostawionymi przez naszych zadowolonych klientów!

Skupujemy złom każdego rodzaju, zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty. Mamy dla Ciebie korzystne rozwiązania również w przypadku stali szybkotnącej. Jeżeli chcesz pozbyć się tego rodzaju materiałów, to trafiłeś w dobre miejsce. Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta i sprawdź warunki, na jakich świadczymy usługi. Na pewno nie będziesz zawiedziony. Działamy na terenie całej Polski, więc nie wahaj się ani jednej chwili!

Czytaj więcej

Stal szybkotnąca - skup

Zastanawiasz się jakiego rodzaju materiały możesz do nas przynieść? Stal szybkotnąca występuje w wielu różnych produktach. Jest wykorzystywana przede wszystkim do wytwarzania narzędzi przeznaczonych do obróbki skrawaniem. Stąd najczęściej spotyka się ją w nożach tokarskich, frezach, wiertłach i tym podobnych. W jej skład chemiczny wchodzą między innymi wolfram, molibden, wanad, kobalt, chrom oraz węgiel.

Istnieje wiele gatunków stali HSS. Nasz skup złomu stali szybkotnącej przyjmuje ją w każdej postaci. Niezależnie od tego czy posiadasz ją w formie wałków, narzędzi czy jakiegokolwiek innego produktu, możemy ją od Ciebie odebrać. Dzięki naszym urządzeniom pomiarowym będziemy w stanie precyzyjnie zbadać skład dostarczonych elementów i zaoferować najlepszą cenę. Możesz być pewien, że otrzymasz za nie uczciwą i korzystną wycenę.

Skup złomu stali szybkotnącej - nowocześnie i ekologicznie

Nasza działalność to nie tylko biznes, ale i misja. Prowadzony przez nas skup stali szybkotnących w znaczący sposób przyczynia się do poprawy sytuacji środowiskowej. Poddajemy stal HSS recyklingowi, dzięki któremu zużyte narzędzia i inne elementy wykonane z tego rodzaju materiału mają szanse na drugie życie. Ogranicza to emisję Co2 do atmosfery, umożliwiając ponowne wykorzystanie stali w celach, w których została ona wydobyta.

Stal szybkotnąca poddana recyklingowi i ponownie trafiająca na rynek zmniejsza popyt na wydobycie surowców potrzebnych do jej wytworzenia. Dzięki temu ograniczone są szkodliwe zmiany środowiskowe związane z prowadzeniem prac kopalnianych. Te wiążą się z emisją szkodliwych gazów, a także innymi niekorzystnymi zmianami ekologicznymi. Dodatkowo warunki pracy w kopalniach, zwłaszcza w krajach Trzeciego Świata, są bardzo często niebezpieczne i niehumanitarne. Poddając swój złom recyklingowi, przyczyniasz się do niwelowania tego rodzaju praktyk. To najlepszy wybór, jaki może podjąć osoba, której dobro naszego środowiska i innych ludzi leży na sercu.

Cały czas inwestujemy w nowoczesny sprzęt, który pozwala między innymi na dokładne zbadanie składu stopowego dostarczanego złomu. Dzięki temu jesteśmy w stanie odzyskać jak najwięcej właściwego surowca i uczynić proces recyklingu jeszcze bardziej skutecznym.

Skup stali szybkotnącej wygodny dla Ciebie

Na pierwszym miejscu stawiamy wygodę i komfort naszych klientów. Z tego powodu opracowaliśmy szereg rozwiązań, dzięki którym współpraca z naszą firmą będzie dla Ciebie bardzo korzystna. Nie musisz martwić się selekcją swojego złomu, przeanalizujemy go samodzielnie i sprawdzimy, które z jego elementów nadają się do dalszego recyklingu. Pozbędziesz się gratów i niepotrzebnych rzeczy zalegających w Twoim warsztacie czy garażu, a przy okazji będziesz mógł też na tym zarobić! Świadczymy nasze usługi zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm.

Co istotne, nie musisz wcale przywozić swojego złomu do naszego skupu stali szybkotnącej. To my przyjedziemy do Ciebie. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami wcześniej i umówisz na odbiór. Pojawimy się w dogodnym dla Ciebie terminie i przy pomocy własnych środków transportowych zabierzemy rzeczy, których chcesz się pozbyć. Nie przejmuj się też lokalizacją, bo jesteśmy w stanie dojechać do każdego miejsca w Polsce.

Stal szybkotnąca - aktualny cennik

Chcesz dowiedzieć się, ile możesz zarobić na sprzedaży złomu? Oferujemy bardzo atrakcyjne stawki. Zapoznaj się z naszym orientacyjnym cennikiem zamieszczonym na stronie. Przedstawione tam wartości mogą się jednak zmieniać. Ostateczna cena skupu stali szybkotnącej zależy jednak od wielu zewnętrznych czynników. Między innymi aktualnej sytuacji gospodarczej, jakości dostarczonego przez Ciebie złomu i innych. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej szczegółów na temat aktualnego cennika skupu stali szybkotnącej, zachęcamy do kontaktu!

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem