Złom Węglików Spiekanych

Węglik spiekany - wyroby metalurgii proszków, bazą jest węglik wolframu WCx - środkiem spajającym najczęściej Co, możliwe są też inne dodatki jak np. Tytan, Nikiel.

Złom Węglików Spiekanych

Skup węglika spiekanego

Węglik spiekany to materiał powszechnie występujący w różnych branżach - wykorzystywany jest do produkcji specjalistycznych maszyn, części i narzędzi. Jeśli posiadasz złom węglika spiekanego, nie musisz dłużej go przechowywać. Zapraszamy do naszego skupu - razem ustalimy atrakcyjne warunki transakcji. Pozbądź się zalegającego złomu i zyskaj dodatkowe oszczędności.

Czym jest węglik spiekany?

Węglik spiekany to materiał narzędziowy, który otrzymuje się metodą metalurgii proszkowej z węglików metali. Bazą jest węglik wolframu WCx - środkiem spajającym najczęściej Co, możliwe są też inne dodatki jak np. tytan lub nikiel. Do wytwarzania węglików spiekanych można także wykorzystać tantal, niob, chrom lub cyrkon.

Właściwości węglików spiekanych

Wyroby z węglika spiekanego powstają w procesie spiekana proszków metali w wysokich temperaturach pod wysokim ciśnieniem. Węgliki spiekane posiadają wysoką twardość (ok. 1000 HR) - właściwość ta wykorzystywana jest do wytwarzania narzędzi służących do obróbki innych metali. Węgliki spiekane posiadają odporność na odkształcenia w podwyższonych temperaturach spowodowanych tarciem. Wytrzymują temperatury do ok. 800°C.Węgliki spiekane wyróżniają się najlepszymi właściwościami skrawnymi. Nie mają porównania z innymi typami stali narzędziowej. Właściwości węglików znacznie przewyższają nawet stal szybkotnącą. Twardość węglików spiekanych można porównać z twardością diamentu, przy czym jednocześnie jest to materiał stosunkowo kruchy, dlatego wykonuje się z niego niewielkie elementy takie jak ostrza narzędzi skrawających.

Skup węglika spiekanego w jakich wyrobach go znajdziemy?

Skup węglika może odbywać się w różnych formach, najczęściej spotkane to:
- płytki wieloostrzowe (różnych kształtów i wymiarów) do noży wymiennych;
- obecnie większość produktów posiada pokrycia z tlenków oraz azotków metali dodatkowo chroniących powierzchnie płytki;
- frezy, monolityczne, jak również coraz częściej spotykane końcówki w postaci dokręconej wkładki;
- wiertła;
- wkładki do ciągadeł (ciągadła - zarówno do drutu jak i rur);
- walce do drutu, (tu najczęściej można spotkać węglik spiekany z dodatkiem Ni);
- wkładki do matryc;
- matryce (do wyciskania);
- płytki wlutowywane do noży;
- kulki, groty wlutowywane do głowic wiertniczych.
Oprócz wymienionych węglik występuje w postaci proszków i szlamów pochodzących z produkcji narzędzi jak i z ich regeneracji czy ostrzenia.

Skup węglika z dojazdem do kontrahenta

Jeżeli posiadasz na sprzedaż narzędzia, urządzenia czy inne elementy, które zawierają węglik spiekany, skontaktuj się z nami. Nie musisz oddawać złomu na nasz skup osobiście. Umów się z nami, a my przyjedziemy, wycenimy i odbierzemy od Ciebie wszystkie element wykonane z węglika. Jeżeli nie jesteś pewien, czy w danym materiał to węglik spiekany wyślij zdjęcie lub zadzwoń- postaramy się pomóc.

Cena węglika spiekanego

Cena węglika spiekanego uzależniona jest od aktualnej sytuacji ekonomicznej na rynku, od notowań giełdowych oraz od jego gatunku. Węgliki innych metali, które wchodzą w skład węglika spiekanego, przekładają się bezpośrednio na wartość surowca. Jeżeli chcesz poznać aktualny cennik, skontaktuj się z nami.

Skup węglika spiekanego - dlaczego jest potrzebny?

Sytuacja w branży wydobywczej nie jest dobra. Złoża metali zaczynają się kurczyć, a przemysł cały czas się rozwija. Jedynym słusznym rozwiązaniem jest skup, a następnie recykling węglików spiekanych. Dzięki temu dbamy o środowisko. Segregujemy i ponownie wykorzystujemy zalegające śmieci czy chronimy środowisko przed zużyciem energii i emisją gazów, które wydzielają się podczas wydobywania metali z kopalni.

Skup węglika – napisz do nas

Interesuje Cię skup węglika spiekanego i poszukujesz kontrahenta, który rzetelnie wyceni materiał oraz zapewni pełen profesjonalizm na każdym etapie procesu sprzedaży? Firma Stellmet oferuje kompleksowe usługi związane ze skupem węglika. Mamy kilkuletnie doświadczenie w tym zakresie i do tej pory współpracowaliśmy zarówno z polskimi, jak i zagranicznymi klientami. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych kontrahentów i dysponujemy specjalistyczną aparaturą, która precyzyjnie i rzetelnie weryfikuje węgliki spiekane pod względem składu.

W naszej ofercie, jesteśmy nastawieni na skup węglika spiekanego z różnymi dodatkami. Skupujemy przede wszystkim złom węglika spiekanego z lutem, niklem oraz z miedzią.


Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem