Skup stali stopowej

Wraz z rozwojem przemysłu ciężkiego, w szczególności metalurgii, nastąpiła konieczność wynalezienia materiałów o właściwościach znacznie przewyższających zwykła stal.

Skup stali stopowej

Etap powstawania gatunków stali stopowych o podwyższonych parametrach wytrzymałościowych, co z implikowało podwyższenie twardości, wymusił wynalezienie nowych gatunków stali na narzędzia, którymi możliwe stało się obrabianie - kształtowanie powierzchni stali stopowych. Do stali zaczęto dodawać inne metal tworząc stale stopowe, do dodatków stopowych zaliczamy Mn, Ni, Cr, W, Mo, V.

Stale narzędziowe, bo o nich mowa dzielimy na:

  • stale narzędziowe wysokowęglowe np. N9E
  • stale narzędziowe stopowe do pracy na zimno np. NC10, N11, H13,NZ3, NC11LV przykłady zastosowań to; noże do gilotyn, wkładki do walcowania gwintów etc.
  • stale narzędziowe stopowe do pracy na gorąco np. WNL, WCL, WWS1, WWV; przykładami ich zastosowania są: matryce kuzienne, wybijaki, walce i inne
  • oraz stale narzędziowe stopowe szybkotnące (zwane stalami SW, HSS)

Są to tylko niektóre z interesujących nas złomów stali stopowych, w naszej firmie nie ma pojęcia złomu zwykłego – każdy dodatek do stali może być wykorzystany.

Jeśli jako producent maszyn, urządzeń zamawiając stal na swe produkty, musisz dopłacać za dodatki stopowe, możesz odzyskać część wydatków sprzedając złom w wyższej cenie; wynikającej z zawartości tych dodatków.

Może Cię zainteresować również:

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem