Skup srebra

Srebro jest materiałem szlachetnym. Jego nazwa wywodzi się z łacińskiego „Argentum", co oznacza „jasny". Najlepiej ze wszystkich metali przewodzi energię elektryczną i termiczną.

Skup srebra

Skup srebra

Srebro ze względu na swoje właściwości i wygląd jest stosowane w wielu zróżnicowanych branżach - od jubilerstwa, przez przemysł, po medycynę. A biorąc pod uwagę fakt, że nieodnawialne złoża powoli zaczynają się wyczerpywać, recykling tego kruszcu jest bardzo popularny. Sprawdź, jakie korzyści niesie skup srebra. Srebro ma szereg zróżnicowanych właściwości, od bardzo dobrego przewodnictwa energii elektrycznej, przez dobrą odporność na korozję. Srebro najczęściej wykorzystywane jest w postaci stopowej tzw. próby, która określa zawartość czystego srebra w stopie. Cena za skup srebra uzależniona jest od ilości posiadanego złomu oraz próby. Na skup przyjmujemy srebro w każdej postaci.

Charakterystyka srebra

Srebro jest materiałem szlachetnym. Jego nazwa wywodzi się z łacińskiego „Argentum", co oznacza „jasny". Najlepiej ze wszystkich metali przewodzi energię elektryczną i termiczną. Ma również najjaśniejszą barwę spośród wszystkich znanych metali. Jako ciekawostkę można dodać, iż posiada również właściwości bakteriobójcze i przeciwzapalne.
Srebro najczęściej można spotkać w elektronice, gdzie ze względu na przewodzenie energii elektrycznej, a także najmniejszą możliwość korozji znajduje swoje zastosowanie w postaci styków. Srebro wykorzystywane jest również do produkcji biżuterii, sztućców, a także naczyń. Lutów srebrnych używa się natomiast w procesie lutowania.
Srebro można podzielić na tzw. próby, które wyrażają ilość czystego srebra w stopie. Skup srebra odbywa się za pomocą specjalistycznych spektrometrów, dzięki którym jesteśmy w stanie określić rodzaj próby i dokonać wyceny materiału.

Skup srebra – w jakiej postaci przyjmujemy srebro?

Powszechność srebra przekłada się na stosowanie go do tworzenia różnego typu narzędzi czy urządzeń. Znaczna część tego połyskliwego surowca znajduje się w złomie pochodzącym z przemysłu, dlatego na skup srebra przyjmujemy metal w każdej postaci, bez znaczenia, jaką ma probe. Do naszej firmy sprzedać można złom srebra wszelkiego rodzaju-  druty, styki, blaszki, elementy srebrne z urządzeń, a także biżuterię, sztućce, przedmioty posrebrzane i wiele innych.

Czym są próby srebra?

Próba srebra to wskaźnik wyrażony w promilach, który określa procentową zawartość czystego metalu szlachetnego w danym stopie. Czyste srebro jest surowcem bardzo miękkim, dlatego im niższy numer próby, tym metal jest twardszy. W celu standaryzacji wprowadzono cztery próby srebra: 
1 próba 925, która zawiera 92,5% czystego srebra,
2 próba 875, która zawiera 87,5% czystego srebra,
3 próba 830, która zawiera 83,0% czystego srebra,
4 próba 800, która zawiera 80,0% czystego srebra.

Może Cię zainteresować również:

Cena złomu srebra

Cena skupu srebra uzależniona jest przede wszystkim od sytuacji ekonomicznej na świecie. Kolejnym czynnikiem, który wpływa na wartość złomu, jest próba srebra - im wyższa, tym cena rośnie. Ostateczna wycena zależy więc od aktualnego kursu surowca na giełdzie, gatunku (domieszki innych metali) oraz ilości złomu. W celu dokładnego określenia typu srebra przeprowadzamy precyzyjne analizy spektrometryczne.
Masz w domu przedmioty zawierające srebro i chcesz profesjonalnie ocenić ich wartość? Skorzystaj z usług firmy Stellmet, która oferuje klientom rzetelną wycenę złomu srebra. Skupujemy kruszec w każdej postaci i zapewniamy kompleksową obsługę uwzględniającą indywidualne oczekiwania klientów. Jeżeli interesuje Cię korzystna cena złomu srebra, już teraz sprawdź, co może Ci zaoferować firma Stellmet – nasi pracownicy szybko dokonają weryfikacji. Cena srebra w skupie jest uzależniona głównie od tendencji na światowych giełdach i aktualizowana na bieżąco. Aby poznać aktualną cenę skupu złomu srebra, zachęcamy do kontaktu.

 

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem