Rodzaje metali szlachetnych
TUTAJ JESTEŚ
Chcąc sprzedać iryd na skupie metali szlachetnych i rzadkich, w pierwszej kolejności warto się z nami skontaktować. To właśnie wtedy możemy podać aktualną cenę irydu oraz ustalić warunki jego przekazania.
Duże ilości materiałów odbieramy osobiście od klientów. Na miejscu dokładnie sprawdzamy jakość materiału, sortujemy go i określamy jego ilość. Dzięki temu możemy podać korzystną cenę. Klient może uczestniczyć w całym procesie, dzięki czemu doskonale wie z czego wynika cena, co daje pełną transparentność naszym klientom.
Nie musisz martwić się odległością. Iryd możesz wysłać paczką zgodnie z naszą instrukcją. W przypadku odbioru od klientów, lokalizacja również nie jest problemem – towar odbieramy z terenu całej Polski i innych krajów UE.
Nasi pracownicy zajmą się również przygotowaniem niezbędnych dokumentów, a także pomogą w ich wypełnieniu. Stawiamy na partnerstwo we współpracy z osobami fizycznymi, jak i firmami dlatego z chęcią odpowiadany na wszelkie pytania.
Iryd – cena na skupie
Iryd, jeden z najrzadszych metali szlachetnych, jest wydobywany głównie jako produkt uboczny podczas ekstrakcji platyny i palladu. Podobnie jak cena platyny, palladu i innych wartościowych surowców, cena irydu jest silnie związana z zapotrzebowaniem przemysłowym, co sprawia, że podlega częstym wahaniom. Gwałtowny wzrost cen wynika z rosnącego popytu oraz z przerw w dostawach tego cennego surowca, co wynika z malejących złóż i kwestii ekologicznych. Cena irydu jest silnie związana z zapotrzebowaniem przemysłowym, co sprawia, że podlega częstym wahaniom.
Jeśli posiadasz przedmioty zawierające iryd i zastanawiasz się nad ich sprzedażą, nasz skup oferuje najlepsze warunki i konkurencyjne ceny.
Podczas sprzedaży irydu na skupie jest on dokładnie sprawdzany spektrometrem oraz ważony. Właśnie na tej podstawie ustalana jest cena. Nie bez znaczenia jest również ilość sprzedawanego surowca, ponieważ im większa ilość tym korzystniejszą cenę możemy zaproponować.
Skontaktuj się z nami już dziś, aby poznać aktualną cenę – możesz to zrobić telefonicznie, mailowo lub poprzez formularz wyceny.
Iryd (Ir) to jeden z najrzadszych pierwiastków na świecie, będący zarazem jednym z najtwardszych metali szlachetnych według układu okresowego. Ten niezwykły metal wyróżnia się wyjątkową gęstością, wynoszącą aż 22,65 g/cm3 – dla porównania, gęstość ołowiu to zaledwie 11,34 g/cm3. To właśnie ta gęstość sprawia, że iryd jest nie tylko niesamowicie twardy, ale także dość trudny w obróbce.
Jego kruchość powoduje, że podczas kucia lub przerabiania często kruszy się na proszek. Aby uformować iryd w pożądany kształt, konieczne jest podgrzanie go do ekstremalnie wysokich temperatur. Temperatura topnienia tego metalu to aż 2446 stopni Celsjusza, a punkt wrzenia osiąga dopiero przy 4428 stopniach.
Mimo tych trudności iryd ma niezwykle cenne właściwości – nigdy nie koroduje i jest odporny na działanie kwasów oraz innych silnych substancji chemicznych. Dzięki temu jest idealnym materiałem do produkcji elementów wymagających wyjątkowej wytrzymałości i odporności.
Iryd należy do grupy platynowców, obejmującej również metale takie jak platyna i pallad. Iryd jest również wykorzystywany w postaci termopar, które są niezbędne w wielu procesach przemysłowych. Najczęstszym zastosowaniem irydu jest utwardzanie stopów platynowych, które znajdują szerokie zastosowanie na całym świecie – od przemysłu samochodowego po elektryczny. Podobnie jak skup platyny, skup irydu jest istotny dla wielu gałęzi przemysłu, w tym motoryzacyjnego i elektronicznego. Iryd jest używany w różnych gałęziach przemysłu, takich jak elektronika, jubilerstwo, przemysł samochodowy, gdzie znajduje zastosowanie w produkcji różnych urządzeń i produktów.
Ze stopów tych powstaje również niezwykle wytrzymała biżuteria. Czysty iryd jest wykorzystywany do produkcji części przeznaczonych do kontaktu z wysokimi temperaturami oraz prądem elektrycznym. W irydowych tyglach wytwarza się wysokiej jakości kryształy, które są kluczowe w produkcji pamięci komputerowej oraz laserów.
Iryd jest także używany do produkcji świec zapłonowych, które są powszechnie stosowane w przemyśle samochodowym i lotniczym. W niektórych samolotach montuje się silniki wykonane częściowo ze stopów irydu, co zapewnia im długowieczność i niezawodność. Ponadto irydem powleka się soczewki optyczne, aby zredukować efekt odblasku.
W połączeniu z tytanem iryd staje się idealnym materiałem do produkcji rur głębinowych, odpornych na korozję. Iryd znajduje również zastosowanie w produkcji piór do pisania oraz łożysk w kompasach, dzięki swojej niezawodności i trwałości, które gwarantują precyzję nawet przy miniaturowych konstrukcjach. Jego roztwory są cennym barwnikiem do porcelany, pozwalając osiągnąć idealnie czarną barwę.
Oczywiście, że nie. Oprócz współpracy z firmami z zakresu przemysłu narzędziowego, lotniczego czy motoryzacyjnego, chętnie współpracujemy z osobami prywatnymi.
Jeśli chcesz sprzedać iryd możesz go również wysłać w paczce lub umówić się na jego odbiór (jeśli ilość jest duża).
Iryd można znaleźć m.in. w tyglach, stykach elektrycznych, igłach kompasów, a także wielu stopach metali pochodzących z narzędzi.
Tak, skupujemy również inne metale szlachetne oraz metale półszlachetne, takie jak miedź i różnego rodzaju stopy metali.
SUROWCE
LINKI
LINKI
POZOSTAŃMY W KONTAKCIE